strona główna
Menu strony
Osiedle nad Sapiną
Lokalizacja
Plan osiedla
Oferta
Dokumenty formalne
Harmonogram prac
Atrakcje turystyczne
Galeria
Kontakt
infolinia: +48 695 050 201  

Osiedle nad Sapiną

działki budowlane na MazurachProponujemy Państwu sprzedaż dużych mazurskich działek budowlano-rekreacyjnych, w pełni uzbrojonych, przeznaczonych pod budowę całorocznych domów i rezydencji znajdujących się na ogrodzonym i chronionym całodobowo osiedlu położonym w strefie ekologicznej NATURA 2000, pośród Wielkich Jezior Mazurskich. Klimat osiedla jest zdrowy i przyjazny dla człowieka, ponieważ działki budowlane są usytuowane na wysokości 10 do 20 m nad poziomem rzeki i okolicznych jezior. Osiedle położone jest na łagodnym stoku schodzącym w stronę rzeki Sapiny przy ujściu do jeziora Pozezdrze i otoczone lasem.Powierzchnia oferowanych działek na Mazurach


Całkowita powierzchnia terenu osiedla wynosi 22,5 ha (225.000 m2), z czego ok. 13 ha to teren 51 działek budowlanych o powierzchni od 1550 do 3650 m2. Ok. 1 ha stanowi miejsce przeznaczone dla budynków stanowiących zaplecze gastronomiczno-rekreacyjne osiedla (może tu powstać m.in. restauracja, pomieszczenia klubowe wraz z ogrodem zimowym, siłownia, salon urody, ambulatorium). Tereny zielone stanowią ponad 30% powierzchni osiedla (6,5 ha). Teren obejmuje drogi osiedlowe i nadrzeczną promenadę spacerową. W projekcie osiedla ujęto również miejsce na boiska i korty tenisowe, tereny spacerowe zieleni urządzonej oraz przystań dla łodzi, kajaków i małych żaglówek. Osiedle ma wybudowane zasilanie energetyczne, dostęp do wodociągu, odprowadzanie ścieków.

Osiedle posiada kształt trójkąta, którego boki stanowią: ściana lasu, rzeka Sapina i mało uczęszczana powiatowa droga Pozezdrze-Kuty. W bezpośrednim sąsiedztwie drogi powiatowej przewidziano miejsce na budynek hotelowo-gastronomiczny wraz z parkingiem. W 2016 r położono nową nawierzchnię asfaltową drogi dojazdowej z Pozezdrza.


Otoczenie działek budowlanych na Mazurach


Teren osiedla znajduje się w odległości ok. 1 km od centrum  Pozezdrza. Jest oddzielony ścianą lasu od centrum miejscowości. W odległości ok. 100 m od osiedla położone jest jezioro Pozezdrze. Rzeka Sapina wypływająca z jeziora stanowi granicę osiedla i łączy się z jednej strony z poprzez jezioro Pozezdrze z jeziorem Gołdapiwo, a z drugiej strony z jeziorem Swięcajty, wchodzącym w skład kompleksu jeziora Mamry i całym kompleksem tzw. Wielkich Jezior Mazurskich.

Najbliższe lotniska znajdują się pod Kętrzynem w odległości ok. 40 km i pod Giżyckiem w odległości ok. 15 km. Lotniska te są czynne od wiosny do jesieni. W odległości ok. 100 km znajduje się lotnisko międzynarodowe w Szymanach oferujące stałe połączenie do Londynu i loty czarterowe do niektórych miast europejskich.

Osiedle leży w odległości 10-12 km od najbardziej znanych, pięknych i głośnych ośrodków turystyki, takich jak: Węgorzewo, Sztynotrt, Giżycko, Puszcza Borecka. Teren osiedla jest oazą spokoju.


W maju 2013 r. Google udostępniło dużą aktualizację StreetView w Mapach Google obejmującą teren niemal całej Polski. Dzięki temu możliwy stał się wirtualny spacer po okolicach Osiedla nad Sapiną. Podczas zwiedzania można podążać w wytyczonych kierunkach, przybliżać/oddalać wybrany widok, obracać się w dowolnym kierunku o 360 stopni. Zdjęcia do StreetView zostały wykonane w lipcu 2012 r. Niestety, należy "poruszać się" tylko po drogach publicznych, nie ma możliwości zejścia z wytyczonej ścieżki. Mimo wszystko, widać bardzo dużo. Zapraszamy na wirtualny spacer!


Wyświetl większą mapę