strona główna
Menu strony
Osiedle nad Sapiną
Lokalizacja
Plan osiedla
Oferta
Dokumenty formalne
Atrakcje turystyczne
Galeria
Kontakt
infolinia: +48 695 050 201  

Osiedle nad Sapiną - działki na Mazurach - banner

Osiedle nad Sapiną

działki budowlane na MazurachOferujemy teren inwestycyjny dla inwestorów lub deweloperów w całości lub w pakietach inwestycyjnych obejmujących 4 do 10 działek w ramach kwartałów ulic osiedlowych. Możliwa jest sprzedaż pojedynczych działek po zebraniu chętnych nabywców na konkretne kwartały osiedla.


Powierzchnia oferowanych działek na Mazurach


Całkowita powierzchnia terenu osiedla wynosi 22,5 ha (225.000 m2), z czego ok. 13 ha to teren 51 działek budowlanych o powierzchni od 1550 do 4880 m2. Ok. 1 ha stanowi miejsce przeznaczone dla budynków stanowiących zaplecze gastronomiczno-rekreacyjne osiedla (może tu powstać m.in. pensjonat, restauracja, pomieszczenia klubowe wraz z ogrodem zimowym, siłownia, salon urody, ambulatorium). Tereny zielone stanowią ponad 30% powierzchni osiedla (6,5 ha). Teren obejmuje drogi osiedlowe i nadrzeczną promenadę spacerową. W projekcie osiedla ujęto również miejsce na boiska i korty tenisowe, tereny spacerowe zieleni urządzonej oraz przystań dla łodzi, kajaków i małych żaglówek. Każda działka posiada przyłącze energetyczne, dostęp do wodociągu, odprowadzanie ścieków.

Osiedle posiada kształt trójkąta, którego boki stanowią: ściana lasu, rzeka Sapina i mało uczęszczana powiatowa droga Pozezdrze-Kuty. W bezpośrednim sąsiedztwie drogi powiatowej przewidziano miejsce na budynek hotelowo-gastronomiczny wraz z parkingiem. W 2016 r położono nową nawierzchnię asfaltową drogi dojazdowej z Pozezdrza.


Otoczenie działek budowlanych na Mazurach


Teren osiedla znajduje się w odległości ok. 1 km od centrum  Pozezdrza. Jest oddzielony ścianą lasu od centrum miejscowości. W odległości ok. 100 m od osiedla położone jest jezioro Pozezdrze. Rzeka Sapina wypływająca z jeziora stanowi granicę osiedla i łączy się z jednej strony z poprzez jezioro Pozezdrze z jeziorem Gołdapiwo, a z drugiej strony z jeziorem Swięcajty, wchodzącym w skład kompleksu jeziora Mamry i całym kompleksem tzw. Wielkich Jezior Mazurskich.

Najbliższe lotniska znajdują się pod Kętrzynem w odległości ok. 40 km i pod Giżyckiem w odległości ok. 15 km. Lotniska te są czynne od wiosny do jesieni. W odległości ok. 100 km znajduje się lotnisko międzynarodowe Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Osiedle leży w odległości 10-12 km od najbardziej znanych, pięknych i głośnych ośrodków turystyki, takich jak: Węgorzewo, Sztynotrt, Giżycko, Puszcza Borecka. Teren osiedla jest oazą spokoju.


W maju 2013 r. Google udostępniło dużą aktualizację StreetView w Mapach Google obejmującą teren niemal całej Polski. Dzięki temu możliwy stał się wirtualny spacer po okolicach Osiedla nad Sapiną. Podczas zwiedzania można podążać w wytyczonych kierunkach, przybliżać/oddalać wybrany widok, obracać się w dowolnym kierunku o 360 stopni. Zdjęcia do StreetView zostały wykonane w lipcu 2012 r. Niestety, należy "poruszać się" tylko po drogach publicznych, nie ma możliwości zejścia z wytyczonej ścieżki. Mimo wszystko, widać bardzo dużo. Zapraszamy na wirtualny spacer!

Jednocześnie informujemy, ze od 2013 roku na terenie osiedla nastąpiły nowe inwestycje.


Wyświetl większą mapę